Ačkoliv jsem nad tím nějakou dobu váhal, nakonec jsem se rozhodl na náš web XPERIA.cz přidat tlačítko Donate. Důvodů je hned několik a tím hlavním je samozřejmě fakt, že bych rád umožnil čtenářům, kteří o to mají zájem, finančně podpořit chod našeho projektu. V minulosti už zde podobná možnost existovala, ale využívaná moc nebyla. Vzhledem k absenci podpory ze strany výrobce mi ale tlačítko Donate dává smysl.

Rozhodně ale tímto krokem nechci naznačovat, že pokud se na můj účet nezačnou sypat peníze, tak s prací zde na webu přestanu. Práce na webu XPERIA.cz (a také na webu XPERIAfirmware.com) mě baví a ačkoliv podpora ze strany výrobce je nulová, v budoucnosti se situace může změnit. V okamžiku, kdy místní zastoupení společnosti Sony Mobile ani neexistuje, se ale malé podpoře tolik nedivím, náš trh zkrátka není pro výrobce dostatečně zajímavý. Mým cílem není získat peníze ze strany čtenářů za každou cenu, na druhou stranu jsem přesvědčený o tom, že pro některé z vás bude tato možnost vítaná. Prozatím zde tlačítko Donate nechám na zkušební dobu dvou měsíců a potom vyhodnotím, jestli na webu má smysl. Graficky se mi docela líbí a vzhled titulní stránky z mého pohledu nenarušuje, pokud jste ale opačného názoru a tlačítko vám překáží, nebojte se vyjádřit svůj názor v tomto tématu na našem fóru. Příjemný vzhled webu pro každého čtenáře je pro mě důležitější než případný finanční příspěvek.

PS: ačkoliv se to možná nezdá, starat se o podobný web není jednoduché. Denně se snažím vyřešit spoustu emailů, na úložištích Google Drive a Mega udržuji aktuální verze firmware pro všechny telefony Sony XPERIA (a že jich je stále více, v dobách společnosti Sony Ericsson to bylo jednoduché) a také YouTube si každý týden žádá pravidelný přísun nových videopohledů. Docela by mě zajímalo, kolik času už jsem nad projektem XPERIA.cz strávil. Ani po dvou letech ale moje nadšení neklesá a už nyní se těším do Berlína na veletrh IFA, snad zde společnost Sony Mobile představí špičkové produkty, které vydrží plnit náš web až do konce letošního roku a získají výrobci mnoho nových zákazníků.