Xperia Fórum

Navigace fóra - nacházíte se zde:Fórum2020: OstatníSpouštíme fórum Xperia.cz
Please or Registrovat to create posts and topics.

Spouštíme fórum Xperia.cz

Máme za sebou oficiální spuštění nového fóra Xperia.cz a věřím, že se vám tady bude líbit. Původní fórum solidně sloužilo dlouhé roky, bohužel už ale nebylo ve stavu, v rámci kterého by se dalo pohodlně používat a rozvíjet. Problémů bohužel byla celá řada (obrovská databáze, starší hosting neumožňující aktualizovat fórum a web na aktuální verze), reálně nebylo možné zachovat původní obsah a přitom posunout fórum z pohledu rychlosti a spolehlivosti někam dál. Ačkoliv jsem připlácel za výkonný hosting, na stabilitě to znát nebylo. Proto jsem se rozhodl kývnout na odstranění původního fóra a vytvoření fóra nového.

Chápu, že tento krok si pravděpodobně nenajde moc fanoušků. Sám jsem tento krok zvažoval poslední dva roky, kdy chod webu zkrátka nebyl dobrý a každý další měsíc už to bylo jen horší (a váhal jsem, jestli vůbec fórum znovu vytvářet a nespokojit se pouze se skupinou na Telegramu). Ale vnímám aktuální dobu jako vhodnou pro tento krok. Diskuzí k aktuálním modelům ještě nebylo zase tak moc, starší sekce pak sice nabízely obrovské množství informací, nicméně stále méně aktuálních. Věřím, že málokdo bude v roce 2021 řešit root pro model Xperia Z3 Compact nebo hledat tipy na zajímavá Xperia schémata v okamžiku, kdy tato nejsou součástí aktuálních telefonů a z Obchodu Play rychle mizí. Právě z těchto důvodů jsem k tomuto zásadnímu kroku nakonec přistoupil, mým cílem je přehledné a rychlé fórum, kde snadno najdete aktuální informace o telefonech Sony Xperia. Chci preferovat kvalitní obsah před kvantitou. Fórum se dlouhou dobu technicky snažil udržet pohromadě náš administrátor Ondřej, v poslední době ale i on měl méně energie a chápu, že opravovat chyby co se opravit ani nedají (důvody jsem popsal výše) není nejzábavnější činností na světě, navíc když vše dělá zdarma bez nároku na odměnu.

Na webu ani na fóru už nenajdete žádné reklamy, vše by mělo být maximálně přehledné a jednoduché. Pokud budete mít nápady na další vylepšení či změny, můžete je posílat právě do této diskuze. Během následujícího týdne chci znovu vytvořit aktuální návody plus diskuze k aktuálním tématům. Věřím, že fórum nám bude dobře sloužit během roku 2021 a samozřejmě také v budoucnosti.

Dobrý, som prihlásený užívateľ a všimol som si, že si nemôžem upraviť svoj profil, ukáže sami hláška "Nemáte dostatečné oprávnění pro přístup na tuto stránku." Dá sa to nejako upraviť?

Též se ptám. Přihlášený, není oprávnění....  .

Ahoj, editace profilu bude přidána někdy po novém roce, teď nemám čas upravovat. Díky za pochopení.

Dobrý den, zaregistroval jsem se a chtěl jsem poslat dotaz s problémem k Xperii 10 Plus. Ve starém fóru byly na skoro každý typ Xperií samostatné oddíly. Kam to mám nyní dát, aby to bylo nějak přehledné? Pod Xperii 1 anebo nějak doplníte další oddíly? Pod Ostatní se to také nehodí.... Popravdě ani nevím, zda má cenu sem nyní dotaz psát, jak je forum prázdné 🙁