Xperia Fórum

Navigace fóra - nacházíte se zde:Fórum2020: Xperia 5 IIJak zálohujete mobil?
Please or Registrovat to create posts and topics.

Jak zálohujete mobil?

Zdravím.

Jak zálohujete mobil? Nastavení, zprávy, volaní, aplikace? Vestavěná záloha nefunguje, po přeinstalování není záloha nalezena a poslední se ukáže cca rok stará s úplně z jiného Sony telefonu. Co s tím? Nechci pro každou zálohu používat jinou aplikaci? Například aplikace Super Backup funguje naprosto perfektně tak proč aplikace pro zálohu v telefonu nefunguje jak má?

Mně vždycky záloha přes Google fungovala spolehlivě.

Mám síce Xperiu 5, ale téma o zálohovaní je už v tejto sekcii pre Xperiu 5 II, tak nechcem zakladať  novú tému.

Zálohujete si niekto mobil cez príkaz v adb do PC?

Vybrali sme špeciálne triky, ako do detailov ovládať a poznať svoj Android smartfón

Ide mi iba o zálohu a obnovu.

Stále som si zálohoval mobil iba na Google Disk, ale ten nezálohuje systémové aplikácie a ich dáta. Niekedy sa mi nezálohujú ani dáta doinštalovaných aplikácií.

Preto sa chcem spýtať, či cez adb sa zálohujú aj systémové aplikácie a ich dáta.

Alebo na to treba root a Titanium Backup, ktorý som doteraz používal? Ale už zamkol bootloader.

Alebo je nejaká aplikácia, ktorá určite zálohuje aj systémové aplikácie a ich dáta?

Edit: Nainštaloval som aplikáciu https://play.google.com/store/apps/details?id=mobi.infolife.appbackup&gl=SK, ale PRO verziu. Mala by zálohovať aj systémové dáta. Uvidím neskôr, keď to bude aktuálne a budem potrebovať urobiť obnovu. Má v popise napísané - Najjednoduchšie zálohovanie a obnovenie systémových aplikácií, tak som zvedavý, či to nebolo zbytočné kúpenie.

Edit: Zálohuje iba aplikácie bez dát.

Nakoniec sa mi najviac osvedčil Disk Google