Xperia Fórum

Please or Registrovat to create posts and topics.

Co očekáváte od Sony v roce 2021?

V hig-end segmentu očekávám nástupce Xperia 1 II, kde druhá generace vyslyšela výtky z generace první. V displeji se očekává zjevně 4 K 120 Hz panel (kde Sony měla jako jeden z mála 4K displej, ale s nižší frekvenci) a vyšší svítivostí v nitech. V oblasti hardware se bude jednat o klasiku nejnovější Snapdragon 888. Otázkou je vnitřní pamět a úložiště. A pak samozřejmě fotoaparát.

Pokud nedojde k výraznějším vylepšením možná by mohla mít smysl nákup lonského hig-endu od Sony, což v poslední době smysl moc nedávalo.

Hlavně jsem zvědavý na střední třídu. Xperia 10 II byla sice oproti předchozí generaci také výrazným posunem, ale oproti konkurenci stále dost zaostává. V podstatě je stále výhodnější nákup Xperia XZ2 za stejnou cenu podle mého.

Také jsem zvědavý jestli bude nějaké propojení s Playstation 5, popřípadě jestli si Sony připravý i něco dalšího. Co očekávate v roce 2021 vy?

Jsem zvědav jak si poradí Snapdragon 888 s 4K a 120Hz když ve specifikačních parametrech uvádí max. podporu 4K 60Hz, ale Sony je významný vývojář a třeba si s tím nějak poradí. Určitě za mě zvýšit jas a to asi byla největší připomínka od recenzentů. Myslím, že by nové Xperii 1 III slušela číslovka 1000 nit jasu. Za mě pro ultimátní vlakovou loď 2021 by slušelo min. 12Gb/256 GB. Fotoaparát by jistě mohli taky ještě poladit. Je nový čip IMX, který je nabízen i konkurenci, tak ho Sony může využít pro Xperii. Jako další parametr bych viděl vylepšit optický zoom. I u baterie očekávám nějaká vylepšení. Nejsem si jist velkým navýšením kapacity ale v rychlosti nabíjení má Sony ještě rezervu. Potom by to asi za mě byl asi ideální nástupce již tak povedené Xperia 1 II.

Od nástupce Xperia 10II očekávám modernější čipovou sadu s možnosti příjmu 5G sítí. Myslím, že globální model nejnižší řady a nástupce Xperia L ani letos nepřijde, ale necháme se překvapit. I tak letos asi opět uvidíme dost novinek.

Co očekávám v tomto roce od Sony? Vlastně nic zásadního. Avizované parametry Sony Xperia 1 III pro rok 2021 Procesor Snapdragon 888 s 4K a obnovovací frekvencí  120Hz, vyšší kapacita baterie,  RAM 12 Gb a Interní paměť  500 GB, dobře odladěný software aplikace fotoaparát,  by mělo být  u Sony Xperie 1 III samozřejmostí. O  rolovacím displeji, čtečce otisků v displeji, o opravdu velké kapacitě baterie, selfie kameře pod displejem, nebo displej opravdu bez rámečků, 100% využití přední strany je pro tento rok vizionářskou představou… Přesto mám výrobky od Sony rád, přeji jim, aby byli i v tomto roce úspěšné.

Nástupce L4 skutečně žádný nebude. Jen tři nové telefony. Ale asi si počkáme.

Tak možná uvidíme brzy první představení. Již v noci je tiskovka Sony na CES 2021 a v upoutávce je zmíněno něco o mobilním 5G. Že by nástupce Xperia 10II?

EDIT: Tak nakonec jen představení nového Playstation a nového dronu Airpeak. Další novinkou je, že Sony Xperia se bude od příštího finančního roku vracet na některé trhy, které opustila poměrně nedávno. Na nové Xperie si ještě musíme počkat.