Sony Ericsson XPERIA X10 Mini patří k nejkrásnějším komunikátorům současnosti a nedávno vydaná aktualizace operačního systému Android mu samozřejmě ani trochu na kráse neubrala, spíše naopak. Telefon je nyní ještě lepší než dříve a už několik měsíců platí, že na našem trhu prakticky nemá žádnou přímou konkurenci. Sony Ericsson z toho sice zatím tolik neprofituje, možná je to ale otázkou času.

Nový operační systém byl sice podle mnohých uvolněný docela pozdě, sám ale za rozhodující považuji především fakt, že je konečně tady a že se jeho vydání už dále neodkládalo. Rozporuplné pocity jsou také při pohledu na seznam změn a novinek. Nechybí vylepšený Bluetooth, kompatibilita s novými aplikacemi nebo třeba atraktivnější vzhled menu. Na druhou stranu se nezměnil počet barev, které je schopný displej zobrazit a zůstalo také trochu nesmyslné omezení, které vám umožňuje na každou obrazovku umístit pouze jednoho zástupce nebo jeden widget, čímž jste v podstatě odsouzeni k používání alternativních uživatelských rozhraní, z nichž mnohé jsou ale velmi kvalitní a navíc zdarma. Zatím se názory různí na výdrž telefonu s novým operačním systémem, někdo ji pochvaluje ale najdou se také uživatelé nespokojení. Až delší čas nám ukáže, jak přesně to bude a jsem také zvědav, kdy se dočkáme dalších úprav. Více o novinkách v našem dnešním videopohledu na Sony Ericsson XPERIA X10 Mini s novým operačním systémem Android.

Sony Ericsson XPERIA X10 Mini patří skutečně k tomu nejlepšímu, co může současný Sony Ericsson nabídnout. Maximální výbava ve velmi kompaktním těle se sice nemusí nutně líbit všem, má ale svoje kouzlo. Podpora rychlých data, integrovaný GPS modul a nyní už také nový operační systém Android dělají z tohoto telefonu jak dobrého pomocníka na cestách, tak i spolehlivého partnera při telefonování, komunikaci nebo organizaci vašeho času.  Přístroj navíc skvěle vypadá a jeho pořízení vás rozhodně nezruinuje. Podobně jako X10 Mini Pro s vysouvací QWERTY klávesnicí těží telefon jak z velmi odladěného operačního systému, tak i z atraktivního vzhledu vycházejícího z původního modelu X10. Otázkou ale zůstává, co bude dál a kdy společnost představí nějaké kvalitní nástupce. Letos se už asi nedočkáme, ale příští rok bude třeba portfolio opět omladit. Stejně tak zůstává otázkou také možná další aktualizace operačního systému. Další updaty jsou potvrzené, zdali se ale časem dočkáme také Androidu 2.2 s kódovým označením Froyo i v případě X10 Mini Pro zatím nevíme, jistotou zůstává jen u původní X10. Začátek příštího roku nám snad na naše otázky odpoví.