Dnes tady máme poslední z naší série videopohledů, ve kterých jsme si postupně představili jednotlivé komunikátory Sony Ericsson s novým operačním systémem Android. Ačkoliv u všech tří telefonů se jedná prakticky o téměř stejné změny, u kvůli lepšímu posouzení a možnosti srovnání jsem chtěl nahrát každé ideo zvlášť. Dnes si tedy předvedeme jeden z nejmenších a nejkrásnějších komunikátorů s hardwarovou QWERTY klávesnicí - Sony Ericsson XPERIA X10 Mini Pro.

K Sony Ericssonu Mini Pro mám trochu netradiční vztah. Zatímco spousta telefonů se mi při představení nelíbí a nezmění se to ani při přímém kontaktu, některé se mi naopak naživo líbí hodně, i když na fotografiích tak dobře nevypadaly. U X10 Mini Pro to ale bylo úplně jiné, telefon se mi líbil od chvíle, co jsem poprvé spatřil jeho fotografii a vzájemná náklonnost pokračovala i naživo v době, kdy jsem testoval prototyp tohoto přístroje. Už tehdy jsem tušil, že tento malý, krásný a výkonný komunikátor jednou skončí u mě doma a tak se také stalo. Hlavní devizou je kromě malých rozměrů kvalitní QWERTY klávesnice a také odladěný systém Android, který se právě před dvěma týdny oficiálně dostal do našich komunikátorů. V dnešním videu si tedy krátce představíme novinky, které s sebou nová verze přináší. Jak je z videa jistě patrné, změny u X10 Mini Pro jsou prakticky stejné jako ty, které najdeme u dalších dvou komunikátorů Sony Ericsson, které už se dočkaly několikrát zmíněné aktualizace.

Přesto mám z aktualizace X10 Mini Pro o něco větší radost, přístroj je totiž v mnoha směrech unikát a prakticky nemá konkurenci. Pokud by výrobce této skutečnosti využil, mohlo by to telefonu přinést veliký úspěch. Zvláště pak nyní, kdy je konečně vybavený moderní (záměrně neříkám novou) verzí operačního systému Android. běh přístroje je velmi rychlý, všechny činnosti jsou hotové prakticky hned. Pokud zvážíme, do jak malého těla se tyto všechny funkce podařilo výrobci dostat, je třeba jej pochválit. Na stranu druhou ale se stále stejným vzhledem telefonů nemůže být výrobce úspěšný věčně, pomalu by se tedy hodilo představení druhé generace komunikátorů Sony Ericsson s operačním systémem Android. Letos už se asi nedočkáme, ale nejpozději na začátku příštího roku se nové komunikátory jistě objeví. Pokud budou stejně kvalitní, jako ty současné, a výrobce se vyhne pozdním aktualizacím, nemusí se v nejbližší době o svou budoucnost bát.