Google Pixel XL je v současnosti vlajkovou lodí operačního systému Android a disponuje skutečně výbornou podporou. Konstrukce tohoto telefonu je velmi precizní, nabídka funkcí je komplexní a ve výbavě mi nic nechybí. Pro tento telefon je už dostupná také testovací verze nového operačního systému Android O. Potěší také velmi vysoký výkon. Google Pixel XL je zkrátka skvělý, ale zároveň také hodně drahý.

Za svoje peníze ale dostanete kvalitní zařízení a pokud to třeba s vývojem aplikací pro operační systém Android myslíte vážně, tak k telefonům Pixel v současné době prakticky neexistuje alternativa. Chválím konstrukci, ta je velmi kvalitní a líbí se mi. S telefonem se velmi dobře pracuje, výrobce navíc do těla ukryl akumulátor s kapacitou 3490 mAh. To je pro telefon s čistým operačním systémem Android výborná hodnota, která zajistí nadprůměrnou výdrž. Fotoaparát s rozlišením 12 megapixelů pak patří k tomu nejlepšímu, co můžete na současném trhu pořídit. V tomto směru patří Google Pixel XL v současnosti skutečně na naprostý vrchol mezi mobilními telefony. Ať ale jen nechválím - na internetu se objevily také stížnosti na nefunkčnost fotoaparátu, podobných výhrad směrem k telefonu pak směřovalo hned několik. V současné době už jsou pravděpodobně všechny tyto dětské nemoci pryč, ale úplně dobrá vizitka to pro telefon nebyla.

Přední straně dominuje rozměrný AMOLED displej s úhlopříčkou 5,5 palce, který nabízí rozlišení 2560 x 1440 pixelů. Po spuštění telefonu se můžete těšit na skutečně velmi ostrý obraz, potěší také celkové podání barev. Protože se jedná o vlajkovou loď operačního systému Android, nepřekvapí Android 7.1.2 Nougat a také možnost používat nový operační systém Android O. Reakce telefonu jsou bleskové, ostatně uvnitř přístroje se ukrývá velmi výkonný procesor Qualcomm Snapdragon 821. Ten už nyní není nejvýkonnějším procesorem na trhu, pořád ale patří k tomu nejlepšímu, co na trhu můžete najít. Potěší také celé 4 GB operační paměti RAM a 64 GB interního úložiště. Telefon nenabízí slot na microSD karty, to ale nepovažuji za zásadní problém. Radost mám z moderního konektoru USB typu C, potěší také podpora rychlého nabíjení. Operační systém je zde skutečně výborný, najdete zde vlastně jen Google aplikace, ty jsou ale (podobně jako samotný operační systém) neustále aktualizovány a výsledkem je skvěle fungující stroj. Nějakou dobu jsem strávil s operačním systémem Android O a musím říci, že Google posouvá celé odvětví výrazně kupředu a pokud bude vývoj takto pokračovat, možná se ze mě na podzim stane majitel příští generace telefonu Google Pixel. Ale bude záležet také na ceně, svou roli také může hrát Sony XPERIA XZ Premium, kterou mám objdnanou a která působí skvěle.

Používání modelu Google Pixel XL pro mě bylo velmi příjemné. Ačkoliv zdaleka nepožívám všechny Google služby, bez některých se v praxi skutečně neobejdu. Nakonec jsem ani do telefonu neměl potřebu instalovat většinu oblíbených XPERIA aplikací, vystačil jsem si s klávesnicí, hudebním přehrávačem a galerií. A telefon se mi takto používal skutečně výborně. Nicméně pohled na cenovku ukazuje, že Google Pixel XL patří k nejdražším telefonům na trhu, přičemž pokud si pořídím telefon s takovou cenovkou, tak zkrátka bude fungovat výborně (a nezáleží tolik, od jakého výrobce bud). Navíc už se velmi rychle blíží start prodeje modelu Sony XPERIA XZ Premium, která (pro mě) nabídne mnohem zajímavější poměr cena versus výkon. Pokud tedy budu pořizovat pro sebe nový telefon, Google Pixel XL to díky ceně určitě nebude. Jak telefon zaujal vás? Diskutovat můžete v tomto tématu na našem fóru.