Dnes startuje rok 2018 a pravděpodobně to bude velmi důležitý rok pro celou společnost Sony Mobile. Původně jsme očekávali, že rozhodující bude už rok 2017, tím ale nakonec výrobce proklouzl bez výraznějších momentů. Nepředstavil žádný revoluční telefon, nové modely ale na druhou stranu ani nebyly propadákem. Rok 2018 ale konečně přinese změnu designu a doufám, že změn bude více.

Pokud se totiž podívám na loňské portfolio společnosti Sony Mobile, nevidím žádný telefon, který by přinesl překvapení. Ani v oblasti designu, ani v nabídce funkcí a ani v nabídce například materiálů. Neříkám, že šest telefonů je málo, ostatně takto může výrobce každému dopřávat kvalitní podporu a v tomto směru společnost Sony Mobile konkurenci nemá. Dle hospodářských výsledků je ale vidět, že pro zákazníky to není priorita. Na internetu se už objevují kódová označení prvních telefonů Sony XPERIA, zatím jsem ale nenarazil na informace, které by nám prozradily více detailů. Přítomnost novějších procesorů je logická, totéž platí pro přítomnost Androidu 8.0.0 (spíše nakonec Androidu 8.1) Oreo. Pokud by třeba ale nakonec byl představen model Sony XPERIA XZ Pro (jehož domnělé specifikace na internetu kolují), mohl by to pro výrobce být nový začátek. Ale jen ukázat skvělý telefon nestačí, podívejme se třeba na LG V30, které bylo představeno již před mnoha měsíci. V nejvyšší verzi se ale prodává jen někde a ve vybraných zemích jej nekoupíte oficiálně vůbec. V dnešní době je konkurence obrovská a každá chyba je trestána (a čím je výrobce menší, tím je trest horší). Počítám s tím, že také pro mě to nebude jednoduchý rok, ale moje očekávání je snad největší v historii. Na českém kanále bych rád překonal hranici 2000 odběratelů, na anglické mutaci pak chci přesáhnout do konce roku hranici 60 000 odběratelů. YouTube mě nikdy v minulosti nebavilo jako nyní a natáčení nových záběrů si užívám, rád bych ale zapracoval na jejich kvalitě. U mého Huawei kanálu ale vidím, že když mám více telefonů k dispozici, vše je snazší a lidé to ocení (nárůst odběratelů je výrazně vyšší), rád bych tedy znovu zkusil navázat kontakt se společností Sony Mobile a konečně získat řádnou podporu. A když už jsem zmínil Huawei kanál - pokud bych do konce roku 2018 dosáhl na 30 000 odběratelů, byl bych nadšený. Ale nemá smysl dávat si malé cíle, alespoň má člověk motivaci se snažit. Ve volném čase pak chci dále natáčet videa o příslušenství pro Apple iPhone X, to je ale ryze odpočinkový koníček, kde odběratele nebo sledovanost neřeším (spíše přitom závidím majitelům telefonů Apple to nekonečné množství příslušenství, které je dostupné pro tyto telefony). Ale zpátky ke společnosti Sony Mobile - pokud se v roce 2018 dočkáme špičkových a přelomových telefonů, bude to jedině dobře. Po spouště let čekání a stagnace by mi to udělalo velkou radost. Kolik telefonů podle vás v letošním roce výrobce představí? A kdy na trh dorazí první telefon Sony XPERIA s procesorem Qualcomm Snapdragon 845? Diskutovat můžete v tomto tématu na našem fóru.

A aby nám ten rok 2018 začal stylově, můžete si na videu a fotografiích níže prohlédnout nové schéma od společnosti Sony Mobile, které bylo připraveno právě při příležitosti začátku roku 2018. Moc změn nenabízí, ale tapety na domovské obrazovce jsou skutečně velmi krásné a vy můžete začátek roku 2018 oslavit velmi stylově. Schéma si můžete stáhnout přímo zde v Obchodu Play, svoje názory na něj pak můžete psát do tohoto tématu na našem fóru.