Už vás nebaví platit každý měsíc vysoký paušál? Máte pocit, že se vám mobilní tarif nevyplácí? Volné minuty a SMS nevyužijete ani z poloviny? Pak zkuste přejít z tarifu na předplacenou kartu. S ní budete mít výdaje stále pod kontrolou a zaplatíte jen za ty služby, které opravdu spotřebujete.Téměř každého, kdo si platí vysoký měsíční paušál, po čase napadne, zda je tak velký výdaj za telefon nutný. Je opravdu zapotřebí mít stovky volných minut a desítky SMS, když neprovolám a nezašlu ani polovinu? Pokud si umíte spočítat, že jedna a jedna jsou dvě, pak vám dojde, že se vám mobilní tarif nevyplácí a že je čas na změnu.

Nemusíte ale vybírat jen z jiných mobilních tarifů, své zorné pole rozšiřte i na předplacené karty. A rozhodně nezůstávejte jen u svého mobilního operátora, podívejte se i na konkurenční nabídku, a to virtuálních operátorů. Možná budete sami překvapeni, že výběr z předplacených karet není tak omezený, jak by se mohl zdát.

Nabídka předplacených karet je bohatá
Přechod z mobilního tarifu na předplacenou kartu není složitý. Nutné je si pouze dát pozor na výpovědní lhůtu, ne vždy totiž můžete paušál ukončit kdykoliv a bez sankcí.

Poskytovatelů předplacených karet je celá řada, vybírat tak můžete jak z velké trojky v podobě O2, T-Mobile a Vodafone, tak ale i z řady menších virtuálních operátorů, jako jsou například SAZKAmobil, Tesco Mobile, KlokanMobil, Bleskmobil, GoMobil a One Mobile.

Každý operátor nabízí jiné ceny za volání, za zasílání zpráv a za datování. Značné rozdíly jsou především v bonusech, které můžete získat. Některý poskytovatel tak nabízí navíc zdarma zákaznickou linku, jiný možnost vyhrát každý měsíc nemalou finanční částku. Zajímavým bonusem jsou i služby zdarma za dobití kreditu.

Využít předplacenou kartu se může vyplatit, rozhodně ji tak nezatracujte. Díky předplacence máte výdaje stále pod kontrolou, nejste vázáni smlouvou na několik let, zaplatíte jen to, co skutečně provoláte, a navíc jste zahaleni pod rouškou anonymity. Kartu totiž pořídíte bez udávání osobních údajů.

Porovnejte si aktuální nabídku předplacených karet
Ceny u předplacených karet se výrazně neliší, přesto lze najít rozdíly mezi jednou provolanou minutou. Rozhodně se tak vyplatí si porovnat nabídky jednotlivých mobilních operátorů. Při porovnávání se zaměřte i na zmiňované výhody a na účtování provolaných minut. To vše rozhoduje o výhodnosti předplacené karty. Placená inzerce.