Už vás nebaví každý měsíc platit předražený paušál? Pravidelně vám zbývá více jak polovina neprovolaných volných minut? Z neomezeného zasílání SMS zašlete v průběhu měsíce sotva pět zpráv? Pak je na čase dát mobilnímu tarifu sbohem a vybrat si vhodnou předplacenou kartu.

Pokud jste se rozhodli přejít z nevýhodného mobilního tarifu na výhodnou předplacenou kartu, pak vás možná překvapí, že výběr té pravé předplacenky nebude tak snadný, jak by se na první pohled mohlo zdát. Už dávno totiž neplatí, že můžete vybírat jen z nabídky od O2, T-Mobile a Vodafone. Konkurence v podobě virtuálních operátorů vnesla na mobilní trh nový svěží vítr a především rozšířila doposud chudou nabídku předplacených karet.

Mějte přehled o všech nabídkách předplacených karet
Ještě než se pustíte do užšího výběru, projděte si celou nabídku. Vybírat totiž můžete kromě tří dominantních operátorů i z mnoha dalších, jako jsou například SAZKAmobil, COOP Mobil, Kaktus, BLESKmobil, KlokanMobil, GoMobil, Tesco Mobile nebo One Mobile.

Rozhodně nemusíte hledat každého virtuálního operátora zvlášť. Pro rychlejší zorientování vám pomohou online porovnávače, díky kterým získáte dokonalý přehled o všech poskytovatelích mobilních služeb.

Jakmile máte jasno o situaci na mobilním trhu a víte, z čeho můžete předplacenou kartu vybírat, je na čase se pustit do užšího výběru. I ten se ale neobjede bez eliminace. Začít tak můžete například tím, že si zodpovíte na důležité otázky, které vám s výběrem pomohou.

- Kolik měsíčně provoláte minut?
- Využíváte více odchozí nebo příchozí volání?
- Kolik měsíčně zašlete SMS?
- Využíváte v telefonu mobilní internet?
- Kolik dat potřebujete na měsíc?
- Chcete si kredit dobíjet online nebo osobně v kamenné pobočce?

Na základě odpovědí si snadněji vyberete předplacenou kartu, která bude vyhovovat vašim požadavkům.


S konečným výběrem vám pomohou nabízené bonusy a slevy
Jestliže máte vybraných pár favoritů, mezi kterými se rozhodujete, pak pro vás máme tip, jak definitivně vybrat předplacenou kartu. Zaměřte se na bonusy nabízené poskytovatelem.

Někteří operátoři umožňují dobíjet kredit online i osobně na několika tisících místech, jiní zas svým zákazníkům za každé dobití kreditu připisují zdarma volné minuty, data a SMS. Například s Tesco mobile můžete získat až 1 000 Kč zpět na nákupy v prodejnách Tesco a se SAZKAmobile máte šanci vyhrát každý měsíc minimálně 250 000 Kč.

Avšak nenechte se zlákat jen na nabízené výhody a zajímejte se také o pokrytí signálem a klientské centrum. Zákaznickou linku zdarma oceníte především při řešení nenadálých problémů. Placená inzerce.