Pokud vás pohled na vyúčtování služeb od vašeho operátora každý měsíc pravidelně vyleká, je nejvyšší čas najít si výhodnější tarif. Díky online kalkulačce během několika minut zjistíte, kolik můžete ušetřit. A nemusí to být vůbec zanedbatelná částka.

Když chcete ušetřit

Před pár lety ještě bylo možné ručně projít nabídky jednotlivých operátorů a rychle získat přehled o všech cenách. V dnešním množství tarifů, neomezených služeb a různých balíčků je takový postup nemyslitelný. V první řadě by zabral opravdu hodně času a v druhé je nutné počítat s tím, že se nabídky a ceny velmi často mění.

Řešení? Využijte online srovnávač mobilních tarifů. Na webu zadáte několik základních parametrů a srovnávač vám na jednom místě a na základě aktuálních dat ukáže ty nejvýhodnější nabídky. Okamžitě máte možnost zjistit, o kolik zbytečně připravujete váš rozpočet. Neignorujte ani tarify, které jsou výhodnější pouze o pár korun. Mobilní telefon využíváte dlouhodobě. Stačí si vynásobit částku dvanácti a čeká vás zjištění, kolik ušetříte za celý rok. Určitě to nebude málo.

Jaký tarif se vám vyplatí?

Z nabídky operátorů není možné vybrat jeden konkrétní tarif, který by bylo možné označit za nejvýhodnější. Vždy záleží na vašich požadavcích. Zatímco někdo potřebuje neomezené volání do všech sítí, někdo jiný ocení pořádný balíček dat mobilního internetu. Srovnávač vám umožňuje navolit vaše preference. Výsledky hledání jsou tak opravdu šité na míru.

Chcete-li si udělat předběžný průzkum, začněte například tarify od Vodafone. Červený operátor dělá dlouhodobě radost uživatelům, kteří potřebují dostatek mobilních dat a levné volání. Pokud si některý z poskytovaných tarifů vyberete, standardně je smlouva na 24 měsíců. Tarif však lze sjednat i bez závazku za mírně vyšší cenu.

Populární O2 tarify oslovují jak mladé a studenty, tak méně náročné uživatele hledající levný tarif. V nabídce jsou také tarify s předplacených voláním. Nízká cena je opravdu velkým lákadlem a v kombinaci s různými bonusy je důvodem, proč O2 při výběru rozhodně nepřehlížet. Operátor nezřídka potěší slevami na telefony, tablety či digitální obsah.

Trojici největších operátorů uzavírá T-Mobile. Cenově dostupné tarify bez omezení a zajímavé novinky z něj dělají žhavý tip pro všechny uživatele, kteří chtějí být o krok napřed. Samozřejmostí je skvělé pokrytí rychlým mobilním internetem LTE a atraktivní nabídka mobilních telefonů za zvýhodněné ceny. Třešničkou na dortu jsou pak 50% slevy na zážitky a nákupy.

Nebojte se změny operátora

Padl vám některý z tarifů do oka? Neváhejte a začněte s ním šetřit. Nemusíte ani zůstat u stejného operátora. Přenést telefonní číslo je dnes opravdu jednoduché. Celý proces trvá pouze několik dní. Jedinou podmínkou je mít vypořádané veškeré předchozí závazky.

Mobilní tarif patří k výdajům, u kterých se vyplatí přemýšlet. Rozdíly v cenách mohou být velké, a proto se vyplatí investovat pár minut času a zjistit přes online srovnávač, na čem jste. Změna tarifu či operátora není složitá. Zeptejte se sami sebe, proč platit za mobilní služby zbytečně víc, než doopravdy musíte. Placená inzerce.