Android 7.0 Nougat byl představen už před několika měsíci, většina výrobců ale zatím svoje telefony ani nezačala aktualizovat případně dochází jen k veřejnému testování betaverzí. Společnost Sony Mobile si ale výrazně pospíšila a finální verzi Androidu 7.0 Nougat si už můžete nainstalovat do modelů Sony XPERIA XZ a Sony XPERIA X Performance. Aktualizace vzduchem je spolehlivá a netrvá příliš dlouho...

V našem regionu (alespoň v době psaní tohoto článku) aktualizace dostupná ještě není, situace by se ale měla změnit během pár dní. V tuto chvíli ale nedoporučuji pro instalaci této aktualizace používat aplikaci Flashtool (skrze FTF soubor), ta totiž zatím není s Androidem 7.0 kompatibilní a váš telefon nebude fungovat. Můžete ale nainstalovat odpovídající (Ruskou) verzi Androidu 6.0.1 Marshmallow a následně vám přijde klasická OTA aktualizace.

Podpora ze strany společnosti Sony Mobile tedy zůstává výborný, na trhu jen těžko budete hledat výrobce, který by už dva svoje telefony aktualizoval na finální verzi Androidu 7.0 Nougat. Stále mám pocit, že v letošním roce se výrobci do nového operačního systému příliš nehrnou. Abych ale jen nechválil - modely XPERIA XZ a XPERIA X Performance už sice nabízí aktualizaci, výrobce se ale zaměřil spíše na detaily a moc nových funkcí nenajdete. Podrobněji si aktualizaci představíme příští týden, už nyní vám ale mohu říci, že novinek je skutečně málo. A je to škoda, protože konkurence sice bude tento update připravovat delší dobu, ale přinese výraznější novinky.

Na to bych rád v závěru článku navázal otázkou - je pro vás důležitější rychlost aktualizací nebo jejich obsah a přínos? Protože oba dnes zmíněné přístroje fungují s Androidem 7.0 Nougat výborně, to ale platilo také s Androidem 6.0.1 Marshmallow a vzhledem k použitému procesoru (a ceně) bych ani nic jiné neočekával. Jak to tedy vnímáte vy? Diskutovat můžete v tomto tématu na našem fóru. Já osobně bych klidně počkal déle, ale uvítal bych více novinek.