Za dva týdny se koná tisková konference společnosti Sony a podle očekávání zde bude představen model Xperia 5 II. První letošní vlajková loď (Xperia 1 II) vypadá výborně a teď už máme jistotu, že rovněž Xperia 5 II si dokáže získat pozornost. Na internet se dostaly tiskové fotografie a vy si můžete tento přístroj prohlédnout už nyní.

Hned na úvod je třeba říci, že revoluce se od modelu Sony Xperia 5 II očekávat nedá. Z mého pohledu ale ani není potřeba, už model Xperia 1 II patří k nejlepším telefonům na trhu. Xperia 5 II pak nabídne téměř identické funkce v kompaktnějším těle za (snad) výhodnější cenu. O rychlý chod se opět postará procesor Qualcomm Snapdragon 865, bohužel ale na Plus verzi můžeme zapomenout. Interní úložiště má kapacitu 128 GB, operační paměť pak má pěkných 8 GB.

Rozměry telefonu jsou 158 x 68 x 8 mm, z pohledu designu a konstrukce je to prakticky stejný telefon jako původní Xperia 5. Potěší přítomnost klasického sluchátkového konektoru, novinkou je pak dedikovaná klávesa na pravé straně, jejích funkce zatím není známa (věřím ale, že uživatel si její funkci bude moci navolit).

OLED displej na přední straně přístroje disponuje úhlopříčkou 6,1 palce a rozlišením 2520 x 1080 pixelů. Novinkou by ale měla být obnovovací frekvence až 120 Hz, z té by budoucí majitelé jistě měli velikou radost. Nechybí samozřejmě podpora paměťových karet nebo sítí páté generace, největší radost ale mám s baterie s kapacitou 4000 mAh. Už loňský model nabídl velmi dobrou výdrž, v letošním roce by to mělo být ještě lepší. Těšíte se na model Xperia 5 II?

Sony Xperia 5 II nabídne atraktivní design Sony Xperia 5 II nabídne atraktivní design