V předchozích letech se telefonům od společnosti Sony na trhu nedařilo. V letošním roce je ale situace přece jenom odlišná… A ano, telefonů Sony se nadále úplně nedaří, dosud představené telefony se ale od těch minulých výrazným způsobem odlišují. Sony Xperia 1 II má potenciál stát se jedním z nejlepších telefonů na trhu, jaký je ale potenciál modelu Sony Xperia 10 II?

Hned na úvod je třeba uznat, že proti loňským modelům Xperia 10 a Xperia 10 Plus je letošní model úplně někde jinde. Výrobce totiž vylepšil úplně vše – lepší konstrukce, výkonnější procesor, lepší displej a nezapomnělo se ani na fotoaparát. Ale ani konkurence nezahálela a to představuje pro model Sony Xperia 10 II nadále velký problém. Z pohledu portfolia Sony je model Xperia 10 II revolucí ve střední třídě. Při přímém srovnání s konkurencí je ale situace mnohem komplikovanější a zásadní roli má v tomto srovnání cena.

Ale nejprve pojďme na to dobré, nebudu zde vypisovat kompletní specifikace, ty najdete na stránkách výrobce. Každopádně konečně zde máme výkonnější procesor (ačkoliv on vzhledem k ceně telefonu není zase tak moc výkonný), pěkný OLED displej s pořádným rozlišením, lepší fotoaparát. Navíc odolnost IP68, to všechno jsou parametry, ke kterým se společnost Sony ve střední třídě v minulosti ani nepřiblížila. Telefon se pohodlně drží, nezklame výdrž baterie, líbí se mi interní úložiště s pořádnou kapacitou. Prostředí telefonu už sice téměř vůbec nepřipomíná starší telefony Sony Xperia, to je ale otázkou vkusu. Android 10 příliš nepřekvapí, počítat můžeme s pravidelným uvolňováním bezpečnostních aktualizací.

Moje hodnocení po několika týdnech? Sony Xperia 10 II je fajn telefon. Ale je možná čas na nejdůležitější otázku – koupil bych si tento přístroj za současnou cenu? Doporučil bych model Sony Xperia 10 II někomu v rodině? Odpověď zní ne. Za své peníze totiž můžete koupit výrazně výkonnější stroj. Případně telefon s lepším fotoaaprátem. Nebo telefon, který se vám bude mnohem více líbit… Přesto si ale myslím, že telefon si své zákazníky najde. Prostě proto, že působí sympatickým dojmem. A že existují za stejné peníze lepší telefony? Existují, ale to nakonec ničemu nemusí vadit.

Sony Xperia 10 II aneb revoluce (alespoň) podle Sony
Sony Xperia 10 II aneb revoluce (alespoň) podle Sony
Sony Xperia 10 II aneb revoluce (alespoň) podle Sony