Na model Sony Xperia L4 rovnou zapomeňte, máme za sebou představení nového topmodelu společnosti Sony a tentokráte se zkrátka těším. Sony Xperia 1 II nabízí komplexní výbavu bez kompromisů. Čekání na telefon se pravděpodobně protáhne na mnoho měsíců, ale vyplatí se. Sony se tímto přístrojem vrací do boje o titul nejlepšího mobilního telefonu.

Loňské modely Sony Xperia 1 a Xperia 5 nebyly špatné… Každému se jejich vzhled nelíbil, ale výbava byla solidní a ani cena nebyla vyloženě hrozná. Ale najít ve výbavě kompromisy bylo až příliš snadné, propagace telefonů nebyla nijak výrazná a proti minulosti se některé funkce dokonce odebíraly a to nikdy není dobře. Prodeje těchto přístrojů pak podle očekávání moc radosti výrobci neudělaly… Ale minulost už je v tuto chvíli minulostí, Sony Xperia 1 II je sice pekelně drahá, ale výbava je mnohem dál. Pojďme se na telefon krátce podívat, vybavenější a lepší telefon ještě společnost Sony nikdy neukázala.

Základem současných mobilních telefonů je vždy rozměrný displej, v případě modelu Sony Xperia 1 II se můžete těšit na kvalitní 6,5 palcový HDR OLED panel se 4K rozlišením. Naživo jsem jej ještě neviděl, ale bude patřit k těm nejlepším. Nechybí odolnost IP65/IP68, to ale ve světě Sony není novinky, spíše samozřejmost. Na zadní straně najdete kvalitní objektivy ZEISS a budu se opakovat – ukázkových fotografií je minimum, Sony bude telefon ještě nějakou dobu ladit, ale potenciál je značný.

Srdcem tohoto přístroje je výkonný procesor Qualcomm Snapdragon 865 s podporou sítí páté generace, nic lepšího v dnešní době společnost Sony ani použít nemohla. Konečně zde máme 8 GB operační paměti a 256 GB interního úložiště. Kombinace 128 + 6 fungovala, ale k velmi drahému telefonu se už v letošním roce prostě nehodí (minimálně pokud se bavíme o telefonu, který má být naprostým vrcholem nabídky). Baterie má kapacitu 4000 mAh, vrátilo se nám bezdrátové nabíjení. Zkrátka samé pozitivní zprávy.

Samozřejmostí je operační systém Android 10, do něj pak výrobce umisťuje stále více Sony aplikací, které posouvají kupředu například práci s videem. Podle všeho se díváte na telefon, který v sobě už (konečně) kombinuje to nejlepší, co může celá korporace nabídnout. V posledních letech se uživatelské rozhraní u telefonů Sony Xperia moc kupředu neposouvalo, Xperia aplikace mizely a naopak přibývalo aplikací od společnosti Google. Ale na stranu druhou je to logické, výrobce snižuje náklady a sám jsem zvědav, jestli v tomto směru Xperia 1 II přinese něco nového.

Sony Xperia 1 II je bez debat nejvybavenějším mobilním telefonem s nápisem Xperia, který jsme kdy měli možnost spatřit (ačkoliv zatím pouze na fotografiích). Cesta na trh bude dlouhá, cesta k úspěchu nebude jednoduchá. Ale technické specifikace jsou skvělé. Návrat bezdrátového nabíjení, návrat sluchátkového konektoru. Nepochybně skvělý displej, pravděpodobně výborný fotoaparát. Problémem bude cena, ale to se týká spíše našeho regionu, v zahraničí to problém být nemusí. Sám jsem zvědav, jak se Sony k tomuto produktu postaví. Ale z mého pohledu konečně jednou pořádný stroj bez kompromisů.

Sony Xperia 1 II oficiálně představena

Sony Xperia 1 II oficiálně představena