Už brzy společnost Sony představí svou novou vlajkovou loď, fanoušci na tento okamžik netrpělivě čekají. Ještě předtím ale výrobce v tichosti představil model Xperia L4, ten si ale srdce fanoušků nezíská a na účet výrobce za něj moc peněz od zákazníků nepřijde. A není se čemu divit, tento přístroj bude patřit k nejslabším telefonům v historii Sony. Zachránit to mohla cena, tam ale výrobce přestřelil.

Sony Xperia L4 je telefon, který se zapomněl v čase. Nebudu tady kopírovat kompletní technické specifikace, ty najdete přímo na stránkách výrobce, zaměřím se na to důležité. Cena je stanovena na 4999 korun a to není málo. Za tyto peníze v dnešní době skvělý a výkonný telefon nekoupíte ani u konkurence. Ale pořád za ně zkrátka dostanete více. U společnosti Sony za tyto peníze dostanete několik let starý procesor Mediatek (mimochodem úplně stejný byl i v loňském modelu Xperia L3 a už tehdy jsem jej hodnotil velmi negativně, výkonu moc nenabízí).

K tomu zde máme 3 GB operační paměti, displej s ucházejícím rozlišením, baterii s kapacitou 3580 mAh a trojitý fotoaparát, od kterého ale zázraky nečekejte. Pokud by cena byla třeba 3499 korun, zákazníci by mohli slyšet na jméno Sony a telefon by mohl uspět u dětí coby první telefon případně u nenáročných zákazníků. Cena 4999 korun je vlastně v pohodě, jen by za tyto peníze musel být telefon k dispozici třeba rok zpátky (ale ani tehdy by to neměl úplně jednoduché). A nerozumím hmotnosti, 178 gramů mi přijde dost. Čekám na představení topmodelů, ale po představení modelu Xperia L4 se cen bojím hodně…

Sony Xperia L4 představena aneb apríl?