Společnost Sony před několika týdny světu oficiálně představila model Xperia 5 a od tohoto týdne si můžete tento stylový mobilní telefon pořídit. Sám už jsem se stal jeho majitelem, volba padla na atraktivní červené provedení. Sony Xperia 5 není dokonalým telefonem, může ale nabídnout mnohé – kompaktní rozměry, výkonný procesor, kvalitní fotoaparát a výtečný displej. A to není všechno…

Pojďme se podívat také na věci, které radost neudělají. Telefon nepodporuje SlowMotion videa s 960 snímky za vteřinu, osobně jsem ale tuto funkci stejně nikdy nepoužíval. Na těle telefonu nenajdete klasický sluchátkový konektor, výrobce ale přímo do základního balení přidává redukci. Mrzí mě rozdělení zapínacího tlačítka a čtečky otisky prstů, radost nemám ani z chybějícího bezdrátového nabíjení. Cena telefonu na hranici 20 tisíc korun totiž není nízká a s každým kompromisem bude klesat ochota zákazníků si tento telefon pořídit.

Ale nebuďme negativní – telefon výborně funguje od prvního spuštění a jak jsem zmínil v úvodu, výhod nabízí celou řadu. Na telefon jsem rovnou pořídil průhledný obal Fixed, sedí výborně a neočekávám problémy. Tvrzené sklo zatím nemám, ale pravděpodobně brzy pořídím a zvažuji také nákup originálního Sony pouzdra. Ještě jednou ale musím vyzdvihnout rozměry, především šířku – telefon se prostě drží skvěle a pohodlně se s ním pracuje. Také zmíněný displej je super, ve srovnání s modelem Xperia 1 vás možná tolik nezaujme, ale patří k velmi kvalitním. Jaké jsou vaše dosavadní dojmy s tímto telefonem? Můžete je sdílet v tomto tématu na našem fóru.