Sony Xperia 1 patří k nejlepším telefonům na současném trhu a ačkoliv prodeje jsou velmi nízké, na kvalitách tohoto přístroje se tím nic nemění. Skvělý telefon si zaslouží skvělé příslušenství a my se dnes společně podíváme na originální flipové pouzdro, které je určeno právě pro model Xperia 1. Není dokonalé a není levné, ale rozhodně má co nabídnout a pozornost si zaslouží.

Jak jsem zmínil již v úvodu, pouzdro není dokonalé a rozhodně není levné. Totéž ale platí také pro samotný mobilní telefon a kdo utratí 20+ tisíc za model Xperia 1, měl by ustát také pořízení pouzdra (ačkoliv jeho přítomnost v základním balení by rozhodně potěšila). Ale neřešme to špatné, pojďme se podívat na výhody, těch je totiž spousta. Pouzdro na telefon skvěle sedí, telefon z něj rozhodně nevypadne. Pouzdro telefon skvěle chrání, nemusíte se o něj bát, především zadní strana pouzdra je velmi pevná.

Pouzdro je lehké a kompaktní – Xperia 1 vám pořád půjde pohodlně ovládat. A když mluvíme o ovládání – telefon lze pohodlně ovládat i přes průhlednou část pouzdra, vůbec tedy přední část pouzdra nemusíte oddělávat. Třeba v prašném prostředí je toto veliká výhoda, pohodlně vše vyřídíte a přitom váš telefon je nadále skvěle chráněn. Ano, mně se toto originální flipové pouzdro moc líbí a mohu jej doporučit.