Rozbalujeme Google Pixel XL – vlajkovou loď operačního systému Android

Podle všeho pro mě duben bude nejzajímavějším a nejnáročnějším měsícem za dobu, co se zajímám o mobilní telefony. Před pár dny jsem začal testovat modely Huawei P10 a Huawei P10 Lite, dorazil také Google Pixel XL, vlajková loď operačního systému Android. Na konci měsíce má dorazit XPERIA XZ Premium, přijít má také Samsung Galay S8 a v pátek přišel Huawei Mate 9 Porsche Design… Současně přecházím na Huawei P10 Plus.

Duben tedy bude skutečně velmi zajímavý a přiznávám se, že tentokráte nevím, o kterém telefonu psát dříve. Začneme ale modelem Google Pixel XL. Ten mě zaujal hned z několika důvodů… Jedná se o současnou vlajkovou loď operačního systému Android, před pár dny jsem jej aktualizoval na Android 7.1.2 Nougat, ještě předtím jsem vyzkoušel Android O Developer Preview. Konstrukce je precizní, design zadní strany mě ale příliš nezaujal. Chválím odladěnost systému, telefon skutečně okamžitě reaguje na každý váš povel. Uživatelské rozhraní je logicky plné Google aplikací, ale dá se na to zvyknout, navíc si systém snadno můžete doplnit o svoje oblíbené aplikace. Velikost displeje je pro mě optimální, chválím také rozlišení, obraz je velmi ostrý. Výdrž na jedno nabití je příjemným překvapením, moje očekávání bylo nižší. Telefon zvládne den velmi intenzivního používání a pokud se trochu krotíte, zvládnete dny dva.

Přesto mám z telefonu trochu rozporuplné pocity. Cena na hranici 27 tisíc korun je obrovská, modely Samsung Galaxy S8 nebo třeba Huawei P10 Plus vedle tohoto telefonu působí levným dojmem. Přestože Pixel XL funguje fantasticky, podobnou rychlost už v dnešní době zkrátka vlajkové lodě nabízí a nepůsobilo to na mě velkým překvapením. Když navíc člověk čte diskuze na internetu, nelze se ubránit pocitu, že s telefony Google Pixel něco není v pořádku. Objevilo se už množství problémů jak s fotoaparátem, tak se samotným přístrojem a Google musel několikrát řešit také kompletní nefunkčnost těchto telefonů. Zkrátka zde máme produkt, který skvěle funguje, ale jeho spolehlivost není stoprocentní. Sám jsem problém nezaznamenal, to ale neznamená, že se nevyskytuje (co také zjistit během dvou týdnů používání). U takto drahého přístroje to považuji za velký problém a jsem zvědav, jak bude vypadat druhá generace telefonů Google Pixel. Pokud by telefon stál polovinu, stejně bych hned neběžel si jej koupit. Za 27 tisíc korun mi ale telefon smysl nedává vůbec… Jaký je váš názor na Google Pixel XL? Diskutovat můžete v tomto tématu na našem fóru.