Mobilní aplikace, které zjednoduší cestování

Ať už poznáváme krásy naší vlasti nebo cestujeme po zahraničí, dovedou nám mobilní aplikace výrazně ulehčit cestování. Díky tomu můžeme více času věnovat samotným zážitkům. Představíme několik užitečných aplikací, které oceníte jak při domácích, tak i zahraničních cestách.

S mapami od Seznamu se neztratíte
Základní aplikací, se kterou se na výletech neztratíte, jsou mapy od Seznamu. Kromě všem dobře známých turistických a leteckých map Evropy nabízí aplikace tipy na výlety a zajímavá místa. K tomu Seznam přidává celou řadu užitečných informací včetně jízdních řádů, otevírací době veřejných institucí, restaurací i ordinací lékařů. V aplikaci si stejně jako v desktopové verzi naplánujete trasu automobilem, na kole či pěšky a zároveň důkladně zmapujete náročnost trasy včetně výškového profilu. Obrovskou výhodou je, že si lze stáhnout mapy všech 45 evropských států a aplikaci využívat i bez připojení k internetu.

Aplikace pro snadné cestování
Cestování hromadnou dopravou po krásách naší země usnadní aplikace jízdních řádů IDOS, která byla zvolena mobilní aplikací roku 2016. Aplikace vyhledá spoje včetně jednotlivých přestupů a cen jízdného. Aby však uživatel mohl v aplikaci vyhledávat aktuální spoje, je nutné být připojen k internetu. V offline režimu je možné prohlížet pouze 6 předem vyhledaných a uložených spojů. Naopak k rychlému individuálnímu cestování v českých i zahraničních městech skvěle poslouží aplikace Uber. Prostřednictvím aplikace si jednoduše zažádáte o jízdu a nejbližší volný řidič služby Uber vás vyzvedne. Při jízdě nepotřebujete hotovost, platba probíhá elektronicky. I Uber ale vyžaduje připojení k internetu. Pro efektivní a rychlé cestování je proto mobilní internet nutností.

Kde se dobře najíst?
Začalo vám po dlouhém cestování kručet v břiše? Nevadí. Nejbližší restaurace včetně jejich hodnocení a otvírací doby pomohou vyhledat mobilní aplikace Yelp, Foursquare či Restu. Pro gourmety, kteří se chtějí kvalitně najíst, slouží aplikace Mauerův výběr Grand Restaurant. Mobilní aplikace je nezávislým průvodcem po nejlepších a nejzajímavějších tuzemských restauracích. Pro vyhledání nejbližších restaurací je opět nezbytné připojení k internetu. Dříve než se na cesty vydáte, si raději zajistěte dostatečný datový tarif, který vás na cestách nezradí.

Výhodné ubytování ať jste kdekoliv
Jedním z nejdůležitějších aspektů cestování je mít kam složit hlavu. Ve světě mobilních aplikací to naštěstí není žádný problém. K přenocování u soukromých osob slouží populární aplikace Airbnb, která nabízí tisíce ubytování ve více než 30 000 městech světa. Naopak k rezervování klasických hotelů a penzionů dobře poslouží aplikace Booking.com a TripAdvisor. Více praktických informací o mobilních aplikacích se dozvíte v našem článku Aplikace na cesty. Placená inzerce.