Mobilní operátoři konají dobro: Pečou, vaří, učí a pomáhají na mnoha frontách

Často si stěžujeme na drahé mobilní služby. Chceme levnější volání, SMS a více mobilních dat. V evropském srovnání cen mobilních služeb velmi pokulháváme. Drahé máme všechny mobilní služby. Opravdu jsou ale operátoři tak špatní a chtějí na svých zákaznících jen vydělat?

Placená inzerce. Tři mobilní operátoři jsou pro někoho malá konkurence, pro jiného dostačující. V rámci neomezených tarifů a jejich cen by nový svěží vítr byl potřeba, a to nejen v podobě virtuálních operátorů. Nabídka je totiž minimální a neomezeného mobilního internetu jsme se stále nedočkali. Ač to ale mnozí nevědí, i velká trojka koná dobra.

O2 plnil přání dětem, rozdával data a podpořil Grex Peregrinatorius

Mobilní operátor splnil přání hned několika dětem z dětských domovů. Zaměstnanci z poboček v Praze, v Ostravě, v Ústí nad Labem a v Pardubicích se dali do pečení. Z prodaných dobrot vybrali 39 000 Kč. 

Dále O2 podpořilo putování do Santiaga de Compostelo. Skupinka čtyř mladých lidí známých jako Grex Peregrinatorius dostala od operátora SIM karty s LTE roamingem, díky čemuž svoji cestu mohli sdílet s ostatními online.

V neposlední řadě mobilní operátor kromě levného volání rozdával v letních měsících dárky. Spolupráce s Coca-Colou byla velmi plodná. Pod víčky lahví Coca-Cola mohl každý najít mobilní data zdarma. Podobného počinu se možná dočkáme od O2 již brzy o vánočních svátcích.

T-Mobile pomáhal vařením a nechyběl ani v Olympijském parku

Jedni zaměstnanci pečou a druzí vaří. T-Mobile se rozhodl pomoci prostřednictvím zelňačky. Zaměstnanci prodejem výtečné polévky získali 20 000 Kč. Finanční pomoc šla do neziskové organizace ERGO aktiv, konkrétně na pomoc osobám po cévní mozkové příhodě.

Mobilní operátor se letos dal do holportu i s českými celebritami, a to s Bloges Robes. Společně se vydali na nejvyšší horu České republiky Sněžku, díky čemuž si může nyní každý užívat i ve výšce 1 602 m. n. m. superrychlého LTE připojení. 

T-Mobile se letos spojil také s Olympijským parkem na Lipně, kde se mohli návštěvníci účastnit bohatého programu. A zapomenout nesmíme ani na dlouholetou podporu začínajících podnikatelů v rámci programu Rozjezdy.

Vodafone upozorňuje na důležitost samovyšetření a učí děti číst

Do třetice všeho dobrého i Vodafone se zapojuje do velmi prospěšných aktivit. Své jméno spojil například s projektem #prsakoule a seznámil přes 7 tisíc lidí s rakovinou prsou a varlat, především s důležitostí samovyšetření. 

Pro děti připravil operátor mobilní aplikaci Včelka, se kterou si děti zvyšují úroveň čtení. Zároveň v českých lesích rozmístil pro děti přes stovku houpaček a příspěvkem ve výši 54 000 Kč pomohl oživit ve spolupráci se studenty uměleckých škol bývalé městské lázně Jablonec nad Nisou. 

Své síly spojil operátor také s oblíbenými zpěváky, blogery a youtubery. Pod #jetovobě nabízí studentům lákavý mobilní tarif od Vodafone s bezkonkurenční nabídkou i cenou. V rámci tarifu lze získat 10GB balíček dat.