Sony XPERIA M4 Aqua s Androidem 6.0.1 interní paměť

Minulý týden byla XPERIA M4 Aqua po několika měsících čekání aktualizována na Android 6.0.1 Marshmallow. Výrobce (nebo alespoň místní zastoupení společnosti Sony Mobile na Facebooku) sliboval funkci adaptabilního úložiště, které by vyřešilo problémy s nízkou kapacitou vnitřní paměti. Funkce se do telefonu nedostala, jaká je tedy ale nyní situace? Kolik paměti máte k dispozici po aktualizaci?

Přihlásil jsem se ke Google účtu a provedl aktualizaci všech předinstalovaných aplikací. Samozřejmě můžete namítnout, že to dělat nemusím, ale používat starší verze aplikací není vždycky zrovna ideální. Nově navíc také u modelu XPERIA M4 Aqua nemůžete nechtěné aplikace odinstalovat, můžete je pouze vypnout. Jaký je výsledek? Po aktualizaci všech aplikací vám v telefonu zůstane přibližně 1,7 GB prostoru a to skutečně není moc. Protože zde chybí funkce adaptabilního úložiště, vypadá to na rychlý konec. V telefonu alespoň najdeme funkci přesunu dat na paměťovou kartu. Situaci to trochu zachrání a umožní vám alespoň některé doinstalované aplikace přesouvat, ale paměti přímo v telefonu zkrátka už vždycky budete mít málo…

Abych ale nebyl jen negativní – přes veškeré problémy vám aktualizaci doporučuji, Android 5.0 Lollipop totiž v oblasti interní paměti není lepší, navíc je ale ve všem ostatním výrazně horší a jeho další setrvání v našich telefonech je zbytečné. Třeba výrobce někdy v budoucnosti přeci jenom funkci adaptabilního úložiště pro model XPERIA M4 Aqua připraví, moc tomu sice nevěřím, ale bylo by to fajn. Pokud se navíc ještě mírně zvýší rychlost tohoto přístroje, bude nakonec tento model docela dobrý. Ale rok po vstupu na trh je na podobné úpravy pozdě a v současnosti rozhodně doporučuji se spíše podívat po modelu Sony XPERIA XA. Kupovat nyní model XPERIA M4 Aqua skutečně nedává smysl. Jak jste spokojeni s interní pamětí po aktualizaci na Android 6.0.1 Marshmallow? Diskutovat můžete v tomto tématu na našem fóru.