Kompletní systém modelu Sony XPERIA X

Sony XPERIA X by v příštích týdnech měla oficiálně dorazit na náš trh a výrobce už dokončuje firmware pro tento telefon. V minulých dnech se objevila první verze firmware pro model Sony XPERIA X, který do prodeje půjde už s Androidem 6.0.1 Marshmallow. K dispozici už je kompletní systém tohoto nového telefonu a začíná hledání aplikací, které můžeme v našich telefonech použít už nyní.

Na uvolnění kompletního systému se pokaždé těší vývojáři na XDA, kteří okamžitě začnou vybrané funkce portovat do starších telefonů Sony XPERIA. To se děje také nyní, pokud tedy máte ve svém telefonu root, můžete do svého telefonu začít hledat nové aplikace. První úpravy už se objeví a myslím si, že během týdne určitě svůj telefon (Sony XPERIA Z5) zásadně vylepším prvky z modelu XPERIA X. Tento telefon už by měl za pár týdnů dorazit do České republiky, prozatím ale neznáme přesnou cenu. Třeba ale výrobce nakonec pozitivně překvapí. Chcete být informováni o nových úpravách, které vychází ze systémových aplikací pro model XPERIA X? Diskutovat můžete v tomto tématu na našem fóru.

PS: protože se na YouTube objevuje množství dotazů k tomuto tématu – toto je skutečně pouze záloha systémových souborů tak, jak jsou v modelu Sony XPERIA X. Nejedná se o operační systém, který by šel nahrát do modelu XPERIA Z5 (nebo do jakéhokoliv jiného mobilního telefonu od společnosti Sony Mobile). Nicméně je to skutečně důležitý materiál pro vývojáře, sám se těším třeba na novou odemykací obrazovku a také na nové vylepšení zvuku.