Redakce

Pravděpodobně žádný projekt nefunguje bez lidí, kteří se o něj starají a tak také náš web www.XPERIA.cz disponuje svou redakcí. Prozatím tvoří nejužší redakci webu pouze dva lidé, toto se ale do budoucna může změnit v závislosti na tom, jak se nám bude dařit a kolik práce si pro nás společnost Sony připraví se svými komunikátory. Dovolte nám tedy se zde krátce představit a zároveň vysvětlit cíle projektu XPERIA.cz do budoucnosti.

Projekt XPERIA.cz rozhodně nevzniká na zelené louce. Dlouhé roky jsem aktivně působil v redakci webu SEMania.cz, poslední roky jsem pak zastával funkci šéfredaktora (a následně nakonec jediného redaktora, neb fanoušků společnosti Sony Ericsson postupně ubývalo). Zároveň jsem několik let působil coby externí redaktor webu Mobilmania.cz, většinu času jsem ale stále trávil s telefony Sony Ericsson. Změny ve společnosti Sony Ericsson a následné převzetí firmy mateřskou společností Sony spolu s novou orientací výhradně na chytré telefony s Androidem mě donutily přemýšlet o nějakém novém projektu, který by se dal dlouhodobě rozvíjet. Shodou několika okolností se mi do rukou dostala doména, na které právě čtete toto krátké povídání o vzniku webu a jeho redakci. Od té chvíle jsem již měl jasno v tom, kam se dále budou moje redaktorské kroky ubírat.

Oficiální spuštění projektu proběhlo 1. ledna roku 2012 a ačkoliv spoustu věcí ladíme ještě za pochodu, web se má čile k světu a také diskuzní fórum překypuje aktivitou. Cíle projektu nejsou malé, zvláště když uvážím, že Sony jistě neutratilo miliardu Euro za podíl Ericssonu ve společném podniku jen tak bezmyšlenkovitě. Výrobce bude nepochybně velmi investovat do svých chytrých telefonů a určitě se bude také zasazovat o to, aby se mu podařilo vytvořit podobný ekosystém kolem svých produktů, jako má například společnost Apple. V rámci České a Slovenské republiky bych rád zaujal pozici lídra nejenom co se týká poskytování informací o komunikátorech XPERIA, ale také stran podpory majitelů těchto telefonů.

Samozřejmě, že jak roste počet telefonů řady XPERIA, nebude podpora každého konkrétního modelu z mé strany vždy stoprocentní, budu se ale snažit to dlouhodobě udržet co nejvýše. Nebojím se prohlásit, že v oblasti poskytování nejnovějšího firmwaru pro jednotlivé komunikátory XPERIA patříme již nyní k nejlépe zajištěným webům na světě, jelikož nové verze se nejprve objevují u nás na fóru a až poté je nahrávám například na web XDA. Hlavní je, abyste na našem webu vždy našli odpovědi na své otázky a aby se vám web jako takový vzhledově líbil. Právě pomalý vývoj projektu SEMania (a moje nemožnost to nějakým způsobem změnit, neboť jsem nebyl držitelem domény) byl jedním z hlavních důvodů, proč jsem se rozhodl využít možnosti a potenciálu, který doména XPERIA.cz ukrývá a rozhodl jsem se osamostatnit. Na úvod jsem toho podle mého napsal spoustu, pojďme se tedy podívat, kdo konkrétně stojí za tímto projektem.

 

OUR STAFF/ REDAKCE

Jozef Cmar – šéfredaktor, zakladatel

Jiří Mrázek – administrátor, stvořitel, zakladatel, editor