Většina provolaných minut či propsaných textových zpráv míří mezi naše nejbližší. S rodinou jsme v kontaktu převážně každý den. Domlouváme se, kdo má koupit to mléko, omlouváme se za pozdní příchody domů nebo si prostě jen tak voláme za účelem zkrácení dlouhé chvíle. Co udělat pro to, abychom neprovolali zbytečně moc peněz?

Rodinný tarif nejlepší přítel člověka
Jeden ze způsobů, jak snížit vaše výdaje za volání je obstarat si výhodný rodinný tarif. Kolik s takovým tarifem ušetříte, se odvíjí od toho, kolik provoláte a za kolik voláte. Když například 3členná rodina s neomezeným tarifem za 749 Kč zaplatí měsíčně 2 247 Kč tak u tarifu Red+ od Vodafone zaplatí 1 499 Kč. To znamená, že měsíčně ušetří 748 Kč a ročně tak bude bohatší o 8 976 Kč. Díky naší kalkulačce se můžete podívat, co nabízejí ostatní operátoři a co bude pro vás tou nejlepší volbou. Stačí pouze vyplnit kolik potřebujete minut, SMS, dat a kolik nyní za tyto služby platíte. Po té vám vyjede přehled veškerých nabídek. Pak už bude jenom na vás, kterou z nich si vyberete. O vybraný tarif si můžete okamžitě zažádat. SIM kartu vám pošleme až domů a zcela zdarma vám pomůžeme i s přenosem čísla.

Operátoři a rodinné tarify
Mobilní tarify pro rodiny nabízejí samozřejmě i zavedení mobilní operátoři. U T-Mobile se tento tarif jmenuje S námi sdílený, který funguje na velmi jednoduchém principu. Stačí pouze, aby jeden člen rodiny měl neomezený tarif (S námi síť, S námi bez hranic nebo S námi bez hranic+) a k němu je možné pořídit až 5 tarifů S námi sdílený za zvýhodněnou cenu 449 Kč. Všichni tak mohou neomezeně psát zprávy či mezi sebou sdílet mobilní internet. Vodafone nabízí výše zmiňovaný neomezený rodinný tarif Red+ za cenu 1 499 Kč. Je určený pro čtyři telefonní čísla a zahrnuje neomezené volání, posílání SMS i sdílený datový limit 2 GB. U O2 bohužel nenalezneme žádný speciální tarif pro rodinu, ale řešení se tu nabízí v podobě neomezených tarifů, které nabízejí volání v rámci O2 zdarma. Nejlevnější z nich vychází na 349 Kč. Dalším způsobem jak ušetřit u O2 je zažádat si o Extra kartu od O2, kdy můžete získat slevu na vyúčtování až 40 %. To znamená, že pro čtyřčlennou rodinu s neomezeným tarifem to může přinést úspory přes tisíc korun. Čím víc budete tuto kreditní kartu využívat, tím víc ušetříte.

Co na to virtuální operátoři
Na mobilním trhu se krom výše zmiňovaných operátoru pohybují i tzv. virtuální operátoři, kteří přicházejí s neomezeným tarifem. Například v síti RWE Mobil můžete volat neomezeně od 199 Kč, u FPnet.cz od 169 Kč a stejnou částku zaplatíte i u 99obilem. Operátor Plus4you ve svém neomezeném tarifu +4U RARE nabízí neomezené volání a SMSkování v síti za 149 Kč. Nezapomínejte ale na to, že za volání a psaní textovek do jiných sítí je u těchto operátorů o poznání dražší. U některých tarifů nejsou v ceně volné SMS u jiných zase chybí datový balíček. Pozor si také dávejte na ceny za MMS. Pokud si nejste stále jistí, zda se vám neomezené volání do všech sítí vůbec vyplatí, stačí se prostě kouknout na vaše poslední vyúčtování vašeho stávajícího operátora. Navíc oproti běžným tarifům vám odpadávají starosti s kontrolováním dosud spotřebovaných volných minut a SMS zpráv. K vybrání toho nejlepšího a nejlevnějšího neomezeného tarifu vám pomůže naše přehledné srovnání tarifů. Abyste znali svou nejpřesnější úsporu, je dobré vědět, kolik minut za měsíc provoláte, kolik SMS zašlete a kolik dat využijete. To jednoduše zjistíte ve vašem měsíčním vyúčtování, nebo v případě předplacených karet naleznete čísla o útratě v nastavení telefonu. Placená inzerce.