Po delší době se opět vracíme k častějšímu recenzování příslušenství značky Sony Ericsson. Jednou z oblastí, ve kterých Sony Ericsson vždy exceloval, jsou bezdrátová sluchátka. Ta svou kvalitou a provedením vždycky patřila k těm nejlepším. Dnes si zrecenzujeme jednu z novinek poslední doby - model VH310, který nabízí za rozumnou cenu velmi pěkné provedení. Jelikož nejsem náročný telefonista, jedná se o mého favorita.

Celkem dlouhou dobu jsem váhal, které sluchátko otestovat z nabídky Sony Ericssonu z poslední doby. Nakonec můj problém vyřešila jedna moje kamarádka, která v poslední době velmi často volá a nové Bluetooth sluchátko zkrátka potřebovala. Takže jsem se vydal do obchodu, nějakou dobu vybíral a nakonec volba padla právě na model VH 310, který se mi vzhledově dost líbil a lákala mě také nízké hmotnost sluchátka jako takového. Navíc se líbil i kamarádce, takže o novém přírůstku bylo jasno. Dnes vám přináším krátkou recenzi tohoto sluchátka, předem ale upozorňuji, že se s ním pracuje velmi dobře a téměř celý článek bude v pozitivním duchu. Ani VH 310 ale není úplně dokonalé, jak si ostatně za chvíli ukážeme.

Design sluchátka je velmi jednoduchý a maximálně účelný, téměř nikde na jeho těle nenajdeme nic, co by čisté linie narušovalo. Přední stranu zdobí pouze malé logo Sony Ericsson a najdeme zde také jediné funkční tlačítko, které se na sluchátku nachází. Na obou konících sluchátka se nachází pěkné lesklé plošky, vzhledem k jejich velikosti ale možná mohly zůstat matné a vzhled sluchátka by tím neutrpěl. Horní konec sluchátka pak pro sebe uloupil nabíjecí konektor. V balení kromě samotného sluchátka najdete samozřejmě také nabíječku, najdeme zde ale také náhradní sponu, která slouží pro uchycení sluchátka. Tady se na chvíli pozastavím - u spousty bezdrátových sluchátek totiž mívám problém s jejich korektním usazením, u VH 310 bylo ale vše bezproblémové a sluchátko mi napoprvé výborně sedlo. Díky nízké hmotnosti o něm na uchu navíc ani nevíte, nošení je tak velmi pohodlné. Zároveň ale sluchátko velmi dobře drží.

Spárování trvá jen pár vteřin a rovnou můžete začít telefonovat. Zvuk je velmi kvalitní, co mě ale vyloženě překvapilo je dosah sluchátka. Bez problémů jsem se pohyboval po celém patře našeho domu, aniž by to mělo na zvuk jakýkoliv vliv. Dokonce ani dvě zdi nepředstavovaly pro vH 310 závažnější problém. V tomto směru tedy obrovská pochvala. Co mě trochu mrzí jsou jakékoliv funkce navíc nebo třeba další ovládací tlačítko. Na stranu druhou je zkrátka poznat, že VH 310 je vyrobeno precizně na aktivní používání a tomu se podřídilo vše. Pokud potřebujete často telefonovat, pak je VH 310 jasnou volbou. Během pár měsíců si budete moci přečíst také dlouhodobé zkušenosti s tímto sluchátkem, sám jsem moc zvědav, jak spokojený budu po delší době. Zatím ale nemohu jinak, než doporučit.