Sony Ericsson to myslí s telefony s operačním systémem Android vážně a po delší době, kdy výrobce příliš neinovoval portfolio svého příslušenství, nyní přichází s první z řady zajímavých kousků pro komunikátory s tímto operačním systémem. Pokud vám dosud vadilo, že jste museli často telefon vytahovat z kapsy kvůli přečtení nové zprávy nebo třeba pro přeskočení na další skladbu v hudebním přehrávači, s novým příslušenstvím na toto můžete zapomenout.

Tak trochu jako blesk z čistého nebe dnes Sony Ericsson představil nové příslušenství a tentokrát se skutečně vytáhnul. Jedná se o displej Sony Ericsson LiveView, který by měl používání a práci s mobilními telefony s Androidem posunout opět kousek dopředu. Zařízení o rozměrech 3,5 x 3,5 centimetru je jen centimetr tlusté a zvládne spoustu věcí. Pomocí bezdrátové technologie Bluetooth se umí spojit s vašim mobilním telefonem a následně na OLED displeji s rozlišením 128 x 128 pixelů zobrazovat množství informací. Například jméno volajícího nebo novou SMS zprávu, potěší také přímá podpora sociálních sítí. Vytížené uživatele zase potěší zobrazení aktuální události v kalendáři. Radost udělá také pohodlné ovládání hudebního přehrávače, pro veškeré základní úkony, které s telefonem děláte, tak již tento nebude muset opouštět vaši kapsu a vystačíte si s tímto malým displejem.


Výrobce navíc umožní vývojářům vytvářet aplikace šité na míru přímo LiveView, je tak pouze na jejich fantazii a dovednostech, jak dokážou tento druh příslušenství využít. Hned z hlavy mě napadá mnoho věcí, na které by se dále displej dal použít. Na trhu se jej navíc dočkáme ještě letos, i když za zatím nespecifikovanou cenu. Sony Ericsson byl vždy známýšpičkovým příslušenstvím, v poslední době ale docela ztratil dech, kdy nepředstavil žádnou zásadní inovaci ani produkt, který by výrazněji zaujal. Nyní je ale vidět, že chce získat svou pozici zpět a LiveView je na začátek velmi dobrým počinem. Už nyní se nemohu dočkat, až jej budu testovat a jelikož sám vlastním hned trojici komunikátorů s Androidem a znakem Sony Ericsson na krytu, pravděpodobně se ze mě stane také majitel. Uvidíme ale, jak bude zařízení fungovat v reálu.