Před pár týdny se v České republice oficiálně začala prodávat nová generace chytrých hodinek od společnosti Huawei. Proti první generaci se velmi výrazným způsobem změnil vzhled, tentokráte nečekejte elegantní výrobek, který můžete nosit do společnosti. Huawei Watch 2 jsou zaměřeny na sport a tomu odpovídá také jejich vzhled. Osobně se mi nový směr velmi líbí, ale konkurence bude veliká.

Od představení první generace chytrých hodinek Huawei Watch uplynula dlouhá doba a výrobce měl spoustu času na rozhodnutí, jakým směrem se dále vydat. Na první pohled je vidět, jakým směrem se vydal. Hodinky Huawei Watch 2 jsou zaměřeny na sport (pokud se nebavíme o variantě Classic, která je přímým nástupcem první generace). Design hodinek doznal výrazných změn a sportovní design je velmi atraktivní. Hodinky se velmi dobře ovládají a působí kvalitní dojmem. Ovládání hodinek probíhá především skrze kvalitní kulatý AMOLED displej s rozlišením 390 x 390 pixelů. Obraz je velmi ostrý, problémem není ani přímý sluneční svit. Po spuštění hodinek se můžete těšit na operační systém Android Wear 2.0. To je hlavní výhoda a také nevýhoda těchto hodinek. Díky tomuto systému nabízí hodinky nepřeberné množství funkcí, sami pak můžete instalovat další aplikace přímo z Obchodu Play. Google se snažil udělat hodinky méně závislé na mobilním telefonu a dost se mu to podařilo, přesto se nadále bez telefonu neobejdete.

Rychlé reakce zajišťuje procesor Qualcomm, v hodinkách najdete 768 MB operační paměti a 4 GB interního úložiště. Potěší zvýšená odolnost IP68, velkou radost mám ze snímače srdečního tepu. GPS je samozřejmostí, přesnost je na velmi dobré úrovni. Potěší kompas, gyroskop nebo barometr. Ve výbavě najdeme také podporu NFC, která potěší v souvislosti s technologií Android Pay. Zajímavostí je možnost vložit do hodinek kartu SIM, k tomuto jsem se ale ještě nedostal. Následně ale hodinky fungují skutečně velmi komplexně a dokážete přes ně normálně komunikovat. Třeba psaní na takto malém displeji ale není dobrou volbou. Na závěr baterie - 420 mAh není špatné číslo, ale spotřeba Androidu je zkrátka vysoká. V běžném provozu bude nabíjet každý druhý den, pokud ale budete využívat fitness funkce naplno, připravte se na nižší výdrž...

Celkové hodnocení hodinek Huawei Watch 2 bude z mého pohledu velmi složité. Po stránce vzhledu se mi hodinky líbí skutečně hodně, sportovní design je atraktivní. Výrobce se zaměřil na detaily a výsledek je výborný. Také funkční výbava je komplexní a nechybí tady vůbec nic. Najdete zde veškeré senzory, otevřený operační systém, kvalitní displej. Ale použitý operační systém Android Wear sice přináší spoustu výhod, ale také jistá omezení. A tím hlavním je výdrž na jedno nabití, tady zkrátka Google neodvedl výbornou práci. Neznamená to, že by výdrž byla vyloženě špatná. Ale pokud začnete třeba fitness funkce využívat na sto procent, hodinky od společnosti Garmin se dokážou dostat na výrazně lepší hodnoty. Hodinky od Garminu nemají otevřený operační systém, nemají kvalitní dotykový displej. Ale sportovní funkce má Garmin zpracované excelentně a v tomto směru mu nikdo moc nedokáže konkurovat. Proto jsem zvědav, jak budou na trhu přijaty sportovní hodinky s operačním systémem Android Wear. Jak hodinky zaujaly vás? Diskutovat můžete v tomto tématu na našem fóru.