Sony Ericsson byl kdysi velmi známý výrobou spousty různých přídavných reproduktorů pro své telefony, v poslední době už ale tak aktivní není a ač to říkám nerad, společnost neupadá jen v oblasti telefonů ale také co se týká příslušenství. Najdou se ale výjimky. Jednou z nich jsou přídavné reproduktory ke komunikátorům X10 Mini a X10 Mini Pro, které dorazily do redakce a které jsem náležitě vyzkoušel.

Už nějakou dobu používám Sony Ericsson XPERIA X10 Mini s v poslední době u mě tento model nahradil ve funkci záložního telefonu původní X10. Důvodů je hned několik, tím nejdůležitějším je ale fakt, že X10 Mini je mnohem menší a lehčí, tím pádem vhodnější na nošení. Nezanedbatelným důvodem je také to, že s X10 stále provádím nějaké úpravy, tudíž je přístroj často nedostupný. Velmi často aktualizuji firmware přes SEUS a tak jsem nakonec od jeho aktivního použití upustil a používám jej ryze na testování novinek. Již zmíněnou X10 Mini jsem chtěl na Vánoce něčím obdarovat a nakonec jsem zvolil přídavné reproduktory MS-450. Aktivním uživatelem různých reproduktorů Sony Ericsson jsem již spoustu let, k novým telefonům se standardními konektory byl ale výběr zatím velmi omezený. Dnes si tedy můžete přečíst mé dojmy z těchto nových reproduktorů.

Sony Ericsson MS-450 se skládá ze dvojice reproduktorů, které jsou spojeny kabelem, na jehož konci je 3,5 mm jack doplněný o jakýsi nádstavec, který pasuje do konektorů X10 Mini a X10 Mini Pro. Tento nádstavec má bohužel velmi nemilé důsledky pro kompatibilitu reproduktorů - s jinými modely jej nepoužijete a smůlu mají například i majitelé původní X10. Přijde mi to docela škoda, v případě výměny telefonu jsou repráčky s jinými modely nepoužitelné. Technicky moc neznám důvody tohoto řešení, ale rozhodně nepotěší. Rozměrově je každý z reproduktorů na pohled podobného tvaru, jako X10 Mini, jen je o něco větší a hlavně výrazně širší. Zadní strana je zakulacená, uvítal bych ale nějaké pouzdro na jednoduchý transport. Aspoň, že konektor je vybavený krytkou. Na horní straně jednoho z reproduktorů se nachází tlačítko pro ovládání hudebního přehrávače (právě toto ovládání asi bude důvodem pro trochu nestandardní konektor, raději bych jej ale ožele výměnou za kompatibilitu). Pomalu se dostáváme k tomu nejdůležitějšímu a tím je samotný poslech hudby. Samozřejmě, že reproduktory hrají výrazně lépe, než samostatný telefon. Jinak mě ale jejich kvalita příliš neoslnila. Hrají pěkně, ale ve srovnání se staršími kolegy nepřináší nic navíc. Rozhodující pro jejich pořízení tak bude pěkný vzhled a také kompatibilita s výše zmíněnými telefony. Konkrétně pro malé XPERIE bych ale raději uvítal podobné repráčky, které by fungovaly bezdrátově a bylo by u nich nějaké pouzdro. Na stranu druhou MS-450 stojí cca pět set korun a to není moc.

Reproduktory Sony Ericsson MS-450 jsou velmi pěkným doplňkem pro malé XPERIE, o tom není třeba diskutovat. Na stranu druhou nepřináší nic nového navíc, vzhled je sice netradiční, ale nepřijde mi ničím extra zajímavý a také podání hudby mi nepřijde zrovna excelentní. Na rozdíl od většiny ostatních čtenářů mám doma hned několik starších reproduktorů od Sony Ericssonu a tak mám s čím srovnávat. Samozřejmě, že reproduktory MS-450 hrají lépe než  prakticky jakýkoliv telefon, vedle starších modelů se ale trochu ztrácí. Maximální hlasitost není moc vysoko a ani ten zvuk zkrátka není úplně dobrý. Díky netradičnímu konektoru navíc reproduktory nepřipojíte k jiným, než výše zmíněným telefonům. Pro nenáročného posluchače a majitele X10 Mini (Pro) se jedná o pěkný dárek, pokud jste ale náročnější nebo repráčky plánujete využívat aktivněji, raději bych se poohlédnul jinde. Přímo od Sony Ericssonu se dají sehnat lepší (byť o něco dražší) kousky.