Společnost Apple nemám příliš v lásce a iPhone jsem nikdy nepoužíval jako hlavní telefon, především díky použitému operačnímu systému iOS. Ten mi nikdy nevyhovoval, přijde mi velmi omezující a ačkoliv má svoje výhody, Android pro mě zůstává volbou číslo jedna. Jiné je to ale ve světě počítačů, na Macbook Air nedám dopustit. Situace se ale možná změní, Huawei totiž představil Matebook X a nevypadá vůbec špatně.

Macbook Air používám už od roku 2011 a je to z mého pohledu skvělý přenosný počítač. Ačkoliv jej používám skutečně velmi intenzivně (několik hodin každý den), stále je v dobré kondici. Konstrukce je výborná, výdrž na jedno nabití nadále velmi dobrá. Extrémně rychlý SSD disk je pak z mého pohledu skutečně nedílnou součástí každého moderního počítače a už si neumím představit, že bych se jej někdy vzdal. Naprosto mi pak vyhovuje operační systém macOS, aktuálně ve verzi 10.12.6. Je dostatečně rychlý a umí mnoho věcí, které pravidelně používám. Prakticky jsem neměl potřebu instalovat doplňkové programy do svého počítače, mám zde jen aplikace Keka (alternativa pro WinRar), Android File Transfer, Skype a několik různých prohlížečů. Některé věci se ale lépe dělají v Windows, proto mám v počítači nainstalován také tento operační systém. Zapínám jej vlastně ale jen při úpravách telefonů s operačním systémem Android, případně pokud drobně upravuji natočená videa.

Přestože se mi výbava a konstrukce Huawei Matebook X líbí skutečně hodně a po mnoha letech se svým stávajícím strojem bych se rád posunul kupředu, nejsem si ještě jistý, jestli tuto změnu udělám. Hardware nového přenosného počítače od Huawei vypadá úžasně. Hmotnost na hranici jednoho kilogramu je super, konstrukce bude jistě špičková, těším se na snímač otisků prstů. Displej je chráněný tvrzeným sklem, nabízí dostatečně vysoké rozlišení a jistě bude nabízet také výborné podání barev. SSD disk má už v základní verzi kapacitu 256 GB, v tomto směru už mi stávajících 128 GB občas nesedí. Výdrž na jedno nabití bude jistě výborná, Windows 10 je kvalitní a moderní operační systém. A tady se zastavím - Macbook Air se mi líbí právě díky operačnímu systému macOS a nejsem si jistý, jestli bych chtěl používat pouze Windows. Určitě nejsem žádná Apple ovce, ale za těch šest let jsem si na tento systém zvykl a opustit bych jej nechtěl. Dosud ale používám Windows 8.1, třeba mě dlouhodobá zkušenost s nejnovější verzí přesvědčí o návratu... Jaký operační systém používáte ve svém počítači vy? Diskutovat můžete v tomto tématu na našem fóru.